Mapa Krzeszów

(gmina Kamienna Góra / powiat Kamienna Góra / woj. dolnośląskie)
Ukryj margines

Zdjęcia na mapie

 • ze zbiorów prywatnych : materiały promujące sanktuarium. W ołtarzu głównym obok wielkiego, barokowego obrazu pędzla P.Brandla przedstawiającego wniebowzięcie NMP, zwraca uwagę mały obrazek Madonny z Dzieciątkiem - pamiętający fundatorów opactwa - być może najstarszy obraz tego typu w Polsce, ponadto rzeźba Piety z ok. 1500r. a w skarbcu relikwiarz z 1524r.
 • ze zbiorów prywatnych : bilet - z cenną, udaną wizualizacją - no bo i bazylika i kościół bracki pw. św. Józefa, wzniesiony został przez Marcina Urbana z Lubawki w 1693r. a ukończony w 1696r. przez Michała Kleina z Nysy, największą wartość przedstawiają freski przedstawiające sceny z życia Świętej Rodziny - warto tam być ! Po prawej : obiekty klasztorne opactwa.
 • ze zbiorów prywatnych : materiały promujące sanktuarium - po lewej od góry : kościół bracki pw. św. Józefa, barokowy, z polichromią Michała Willmanna - śląskiego Rembrandta - 1695, najwybitniejszego malarza epoki baroku na Śląsku. Między bazyliką a tym kościołem jest sklepik - proponuję nabyć m.in. przewodnik / publikację dot. kościoła św. Józefa - naprawdę godne polecenia a prawie że broszura.
 • ze zbiorów prywatnych : materiały promujące sanktuarium.Cystersi swoje kościoły zawsze powierzali MB Wniebowziętej, tam w kościele w ołtarzu głównym Obraz Matki Bożej Łaskawej - nosi tytuł "Gratia Sanctae Mariae", tzn. Łaska Świętej Maryi. W swojej formie artystycznej przypomina Madonny z kościołów bizantyjskich. W 1997r. 2 czerwca obraz koronował papież JP II.
 • ze zbiorów prywatnych : materiały promujące sanktuarium. Kościół opacki /opactwo cystersów/ w Krzeszowie to jedna z najpiękniejszych w świecie świątyń barokowych. W 1998r. kościół klasztorny otrzymał godność bazyliki mniejszej. Jest to obecnie najważniejsze sanktuarium diecezji legnickiej.
 • przed fasadą kościoła : Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. W galerii : Opactwo Cystersów, założone w XIII w. a tu : z kościołem stanowiącym jeden z zabytków najcenniejszych późnego baroku, za prezbiterium : Mauzoleum Piastów, kaplica grobowa książąt świdnickich, z gotyckimi nagrobkami Bolka I i Bolka II - ponieważ sugerowano, by nie robić tam zdjęć - w albumie są publikacje kościelne.
 • ze zbiorów prywatnych : materiały promujące sanktuarium ale i koniecznie należy być w Mauzoleum Piastów - ale i dołożyć starań, by być tam z przewodnikiem i słuchać przekazu - takich miejsc w Polsce nie ma !
 • przy wejściu / w bramie zespołu opactwa Cystersów - j/w.

Miejscowości w najbliższej okolicy

  Zobacz też noclegi w innych miejscowościach

  Aktualna pogoda w tym rejonie

  temp.:
  20 °C

  zobacz: Pogoda Krzeszów

  Ostatnio komentowane miejsca

  • Zabłotce, foto: we wsi - w centrum : UG Sanok - podobnie jak i we wszystkich wsiach do gminy należących - witacz ustawiła tj. planszę z mapą okolicy i z całym bogactwem historycznym, skarbami architektury i sztuki sakralnej i ciekawostkami regionalnymi - to pewnie i dla nas, toteż - dziękujemy !2015-08-31 19:02:43

   Co tam Miśki ? B-) .

  • 5.00Szkucin, foto2015-08-31 17:07:18

   i ja znam

  • Wodzisław Śląski, foto2015-08-31 14:36:40

   ciekawe

  • Wilga, foto: Sady sierpień 20092015-08-31 11:01:56

   WILGA PIĘKNA MIEJSCOWOŚĆ NIEDALEKO URODZIŁA SIĘ MOJA MAMA