Mapa Mymoń

(gmina Besko / powiat Sanok / woj. podkarpackie)

Ostatnio szukane

Ukryj margines

Zdjęcia na mapie

 • idąc brzegiem jaru Wisłoka podziwiamy piękno rzeki płynącej wśród wysokich, stromych brzegów najeżonych skalnymi głazami, rumoszem kamienistym, dochodzimy do polany nad zakolem rzeki. A dalej: jeszcze ładniej ! - ale to już w m. Besko - zapraszam do galerii.Polecam też galerię m.Jaworki gm.Szczawnica - tam : Wąwóz Homole - pomnik przyrody - no i opisy zdjęć - warto !
 • W drodze na zamek - w okresie międzywojennym i po II w.św. prowadzono na terenie zamku wstępne badania archeologiczne; w 1970r. podjęto je na nowo, ale już stacjonarnie. Pewnie kiedyś poznamy dzieje tego miejsca ! Gród został zdobyty i spalony w 1473r. przez wojska węgierskie króla Macieja Korwina a w roku następnym napadł na zamek na Sobieniu,galeria m.Manasterzec -zapraszam.
 • Ulica Zamczyska - w 1518r. w miejscu tym był las zw. Mymoń. We wsi, tuż nad rzeką, resztki ruin zamku średniowiecznego, który zapewne strzegł drogi prowadzącej do Rymanowa i Sanoka oraz bronił podróżujących kupców przed opryszkami, grasującymi po górskich terenach ziemi sanockiej. Gród został zdobyty i spalony w 1473r. przez wojska węgierskie króla Macieja Korwina.
 • Idąc brzegiem jaru Wisłoka podziwiamy piękno rzeki płynącej wśród wysokich, stromych brzegów najeżonych skalnymi głazami, dochodzimy do polany nad zakolem rzeki. A dalej: jeszcze ładniej ! - ale to już w m. Besko - zapraszam do galerii.
 • Współczesna strażacka galeria i figura św. Floriana - patrona strażaków, ale i też w duchu ludowej pobożności - kominiarzy i hutników, prosi się go o pomoc podczas pożarów i powodzi - zginął śmiercią męczeńską w nurtach rzeki. Są tacy, co twierdzą, że św. Florian jest też patronem przewodników i pilotów wycieczek, bo oni też "leją wodę".
 • Wisłok opłynął "Zamczysko" - jakby "spokojniejszy nieco" ale "pazury" jeszcze pokaże! - toż to rzeka górska, największy - najdłuższy lewy dopływ Sanu.
 • Wisłok - pięknym przełomem - Mymoń opuszcza, w miejscu zwanym "Skałkami", będzie próg na rzece, by spływ kry przed młynem "mocy pozbawić"!
 • Na wzgórzu, nad wysokim brzegiem rzeki znajdowała się strażnica graniczna, tzw. "Zamczysko". Nazwę wiąże się z niewielkim zameczkiem, wzniesionym około XIV - XV wieku, z którego zachowały się jedynie resztki fortyfikacji /dziś trudno czytelne w terenie/ w postaci fragmentu wału kamienno-ziemnego.
 • Zbiorowa mogiła żołnierzy poległych podczas przejścia frontu I w.światowej.

Miejscowości w najbliższej okolicy

  Zobacz też noclegi w innych miejscowościach

  Zobacz także

  Aktualna pogoda w tym rejonie

  temp.:
  15 °C

  zobacz: Pogoda Besko

  Ostatnio komentowane miejsca

  • Łupków, foto2017-04-27 07:59:57

   To na południe od Małkini???

  • Rudenka, foto: wchodzimy do wsi - naprawdę pełnej uroku, w bajecznej kotlince wśród zalesionych wzgórz Beskidu Leskiego, zapraszam do galerii i opisów zdjęć - warto !2017-04-26 20:09:50

   dawnych wspomnień .....

  • 5.00Kraków, foto: Kiedyś największa podstawówka w Polsce ,nie wiem jak jest teraz.Os.Dywizjonu 303.2017-04-25 12:17:41

   ze dzieci do wiejskich szkół nie mogą dojechać szkoda

  • 5.00Nieszkowice, foto: ***2017-04-25 12:13:08

   widziałem kilka w powiecie Zgorzeleckim Lubańskim fajnie to wygląda

  • 4.00Żarki Średnie, foto: widok od strony kościoła2017-04-25 12:07:50

   kościelne widać kościół ważniejszy i nie samym chlebem człowiek żyje a że ktoś się rozpędził i ro...

  Zgłoś błąd w działaniu strony
  lub podziel się z nami uwagami
  na temat jej funkcjonalności

  Dalej