Mapa Skotniki

(gmina Samborzec / powiat Sandomierz / woj. świętokrzyskie)

Ostatnio szukane

Ukryj margines

Zdjęcia na mapie

 • no, jakże nie wyciąć? - nie wyeksponować! nikomu nie ubędzie a nam wiedzy przybędzie, chcieć jeno trza... zapraszam do galerii m. Koprzywnica - tam o abp.
 • Ok.1370r. "w pierwszą niedzielę po św. Marcinie kościół konsekrowano... no i słów /wyrazów/ zabrakło ilu pokoleń świadkiem i życia uczestnikiem - był. W 1875r. postawiono dzwonnicę, w 1903r. kościół ogrodzono murem i wzniesiono dom dla służby kościelnej, w 1933r. wybudowano plebanię.
 • ze zbiorów prywatnych: z publikacji przewodnickich - pocz. XXI wieku, nadto zapraszam do galerii m. Koprzywnica - tam o abp Bogorii.
 • ze zbiorów prywatnych: wydanie z lat 60-tych XX wieku, jeszcze w II poł. XIXw. w wielu wsiach zachowały się wrota lub kołowroty, którymi na noc zamykano wiejskie drogi - cytuję to, bo słowo "kołowrót" ma zastosowanie w mojej rodzinnej wsi Bogorii Skotnickiej, tak jak: Bałkany, Pocieszka, Klebin /Kłębin/, Stara rzeka, Podwale, Dąbrowa, Ociercin, Górska rzeka, Glinik, Matnia, Stara droga, Dół Majewskiego, Łotoki.
 • "wszystkie dzieci nasze są"- takiej treści hasło ma często zastosowanie, toteż i ta szkoła "nasza - wspólna" jest /w sercu i naturze/, na jej widok - nawet na końcu świata - jakby "inaczej pompka pikała - cieplej, serdeczniej", toteż dzielmy się możliwością jej - na odległość - oglądania a i w rodzinie zgoda pozostanie - prawda?...
 • W tym dostojnym dworku na świecie pojawiem się /kto pamięta ,iż porodówka tam była?/, doktor w części po lewej w nim mieszkał, jego córka Ela nauki na uczelni w Skotnikach w jednej klasie ze mną pobierała /póżniej wyjechali/, w części po prawej biblioteka wioskowa/szkolna mieściła się, kaflowe piece były i to mogło być pożaru przyczynkiem/?/, w dworskim parku z przyrody zajęcia, festyny i wyższej rangi przedsięwzięcia. Zajęcia z przyrody miały też miejsce w lasku p. Znamierowskiego / kowalem w Bogorii był - kużnia była na lewo od podwórka przy domu p. Jerzyka Mroczka/, a wagary na "karasiu".

Miejscowości w najbliższej okolicy

  Zobacz też noclegi w innych miejscowościach

  Aktualna pogoda w tym rejonie

  temp.:
  -5 °C

  zobacz: Pogoda Koprzywnica

  Ostatnio komentowane miejsca

  • Dobków, foto: Kościół Św.Idziego2018-01-19 13:12:24

   to nie jest Miejsce Kłodnickie

  • 5.00Ostrówek, foto: Bo nie wszystkim pomógł los Wrócić z leśnych dróg, Gdy kwitły bzy. W szczerym polu biały krzyż Nie pamięta już, Kto pod nim śpi2018-01-17 10:15:00

   sporo jeszcze takich miejsc co czas pogoda zaciera ślady